Odpadkový koš do kuchyně: jak vybrat ten pravý ?

Ideální velikost kuchyňského koše

Ze všeho nejdříve promyslete, jaká velikost koše je pro vaši domácnost ideální. To záleží na tom, kolik vás doma je a jak často trávíte v kuchyni čas, ale také na možnostech prostoru. 

Pro domácnost o 1 člověku většinou postačí koš do 10 litrů. Pro 2–3 osoby se vyplatí pořídit koš s objemem 20–40 litrů. Početnější rodina už nejspíš bude potřebovat minimálně koš o 40–60 litrech.

Pokud máte malou kuchyň a šetříte každý centimetr, vybírejte z úzkých odpadkových košů, které se vejdou takřka kamkoliv.

Design koše: obyčejný, nebo stylový?

Bude koš stát vedle linky, nebo ho umístíte do skříňky? Většina moderních kuchyní počítá s vestavným košem, který není vidět, ale přesto je hned po ruce. U toho na vzhledu skutečně nezáleží, protože většinu času bude schovaný.

Volně stojící koše však budou na očích každému, kdo do prostoru vstoupí, proto je důležité sladit jejich vzhled se stylem vaší kuchyně.

Klasická barva kuchyňského nábytku je bílá, proto s košem stejné barvy určitě nešlápnete vedle. Neutrální jsou ale i nerezové varianty, které navíc skvěle odolávají vlhkosti. Ani tvar koše není vedlejší. Na výběr máte z kulatých, půlkulatých, úzkých nebo obdélníkových variant.

Je libo chytrá kuchyně?

Pokud je řeč o moderním designu, na plné čáře zde vyhrávají „chytré” koše. Mimo špičkový vzhled však vynikají především inovativními vlastnostmi. Bezdotykové koše reagují na váš hlas nebo pohyb, dotykové koše pak na dotek. 


Pedálové koše značky Simplehuman jsou navržené tak, aby vydržely až 20 sešlápnutí denně po dobu 20 let. Samozřejmostí je plynulý a tichý pohyb víka a povrch ošetřený nanotechnologií, který odolává bakteriím a nečistotám. 

Třídit se dá i elegantně

Všichni známe klasické barevné koše na třídění odpadu. Ty však nejsou jedinou možností, jak třídit. Pokud chcete své kuchyni zalichotit, vyberte koš, který nádoby na třídění skrývá pod designovým víkem.
Chcete se o elegantním třídění odpadu dozvědět více? Přečtěte si náš článek Elegantní recyklace v domácnosti i kanceláři. >>> 

Třídění bioodpadu vám usnadní stolní koš, který budete mít u příprav v kuchyni hned po ruce.

Plastový, nebo nerezový?

Mezi nejběžnější materiály košů patří nerez a plast. Odpadkový koš v nerezovém provedení je velmi bytelný a navíc odolává vlhkosti. Nerezové koše Simplehuman jsou navíc ošetřeny nanostříbrem, a tak lépe odolávají nečistotám.</p

Plastové odpadkové koše jsou lehké, snadno se udržují a snesou i náročnější zacházení. Vybírat můžete z klasických nebo moderních plastových košů, které jsou vyrobené z velmi pevného plastu, mají skvělý design a pokročilou technologii.

Více se o nich dozvíte v článku: Luxusní plastové koše do moderního interiéru. >>>

 

Koši, otevři se: na povel, nebo dotek?

Koše se liší i ve způsobu otevírání víka. Nejběžnější variantou je pedálový koš, který pohodlně otevřete i s plnýma rukama. Ani oblíbené koše s houpacím víkem není složité otevřít. Bezdotykový koš otevřete pohodlně pomocí hlasového nebo pohybového povelu.

Potřebujete s výběrem toho pravého koše do vaší kuchyně poradit? Jsme pro vás na telefonu každý den od 8 do 20 hod.

Affiliate program

Telefonické objednávky: +420 773 111 269 Telefonické objednávky:
+420 773 111 269
Infolinka: +420 777 864 634 Infolinka:
+420 777 864 634
Kontaktujte nás e-mailem: obchod@dokose.cz Kontaktujte nás e-mailem:
obchod@dokose.cz

© Copyright 2004-2022 Dokose.cz | webdesign 2bcreative.cz
NIKARO, s.r.o. - Dokoše.cz, Veselka 48, 259 01 Olbramovice - Votice, ČESKÁ REPUBLIKA

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.