Jak vybrat sáček do koše, se kterým budete mít odpad dokonale pod kontrolou

Zjistěte, jak vybrat sáček do koše tak, aby pro vás nakládání s odpadem bylo jednou provždy příjemnou záležitostí.

Základní otázka zní: do jakého koše sáček přijde?

Než začnete vybírat pytel na odpad, je potřeba si uvědomit, jak využíváte koš, do kterého sáček přijde. Jednotlivé druhy sáčků do koše se od sebe často velmi liší. A to právě v závislosti na jejich použití.

Odpadkove_kose_simplehuman_trideny_odpad


Odpad v kuchyni nebo dílně se běžně plní rychle a více se pronese, proto je potřeba používat pevnější sáček. Naopak kancelářské koše jsou namáhané méně a většinou se do nich vyhazuje jen lehký papír.

To všechno výrobce zohledňuje a přizpůsobuje tomu objem, způsob používání, technologii výroby i materiál sáčků do koše.

Materiál sáčku hraje prim. LDPE vs. LDPE

Sáčky do koše se zpravidla vyrábí ze dvou materiálů. Zjednodušeně, HDPE je mikroten, LDPE hladký igelit. Obecně bývá LDPE materiál pevnější (protože ho není možné vyrobit v malé tloušťce), a sáček do koše tak odolnější.

Samotný materiál však ještě není rozhodující. Důležitá je i kvalita švů, jakost konkrétního materiálu a síla daného typu sáčků v mikronech (značeno µ, “um”).

Čím více mikronů, tím větší odolnost

Počet mikronů ovlivňuje, jak těžký odpad sáček do koše unese. Většinou platí, že čím více mikronů sáček má, tím je odolnější.

Sáček o síle do 10 µ se hodí na lehčí odpad, jako jsou papír a plasty.

Síla 15 µ už dobře poslouží u běžně namáhaného koše v domácnosti.

Od 25 µ už jde o extra pevný pytel do koše, kterému se nemusíte bát pořádně naložit.

U některých značek však mikrony nejsou rozhodující, protože výrobce všechny sáčky do koše vyrábí v jedné kvalitě – extra pevné. Menší pytle s objemem do 20L mají sílu 20µ, pytle s větším objemem 30µ. Jde o prémiové sáčky značky Simplehuman, které vynikají neuvěřitelnou pružností.


Sáček do koše vybírejte podle využití

Abyste se mezi sáčky do koše snáz orientovali, vyladili jsme podkategorie na našem e-shopu podle vašich potřeb. Tak ideální sáček do svého koše najdete opravdu rychle.

Kuchyně

Pokud v kuchyni trávíte hodně času, vyplatí se zvolit sáček, který něco vydrží. Extra pevné sáčky jsou do rušné kuchyně jako dělané, protože mají větší tuhost než klasické sáčky a díky zatahovací šňůře nebo uchům se s nimi dobře zachází. Pokud vaříte spíše příležitostně, pak vám postačí klasické pytle na odpad o síle kolem 15 mikronů.

Na třídění odpadu vám přijdou vhod barevné pytle na odpad, díky kterým budete mít o obsahu přehled na první pohled. Třídění bio odpadu vám usnadní kompostovatelné sáčky do koše, které můžete s lehkým srdcem vyhodit do bio kontejneru nebo na kompost, protože se dokonale rozloží. Třídění odpadu v kuchyni si můžete zpříjemnit, když se vydáte cestou elegantní recyklace.

Toaleta

Koš v koupelně nebo na WC bývá menší a většinou méně zatěžovaný než ten v kuchyni. Postačí tedy sáček s nižším počtem mikronů.
Zároveň, pokud do koše vyhazujete jenom suchý odpad, dá se sáček po naplnění vysypat do většího odpadu a znovu vložit do koše. V takovém případě vám nakládání s odpadky zpříjemní sáček do koše se zatahovacími šňůrkami, který popadnete jako tašku a přenesete, kam je třeba. Tak šetříte přírodu i svoji peněženku.

Pracovna

Ani koš plný papíru nevyžaduje speciální sáček. Postačí sáčky běžné síly. Vybírejte ze sáčků s uchy, zavazovacích, zatahovacích nebo sáčků klasických. Jestliže přece jenom zatěžujete koš v pracovně více, vsaďte na extra pevné sáčky. Značka Simplehuman navrhuje sáčky, které do jejich košů sednou s přesností na centimetr, proto z koše nikdy nekoukají. Tak pomáhá reprezentovat elegantní kancelář.

Dílna a veřejný prostor

Rušná dílna a prostory, kde se pohybuje hodně lidí, jsou místa, která vyžadují opravdu spolehlivé pytle do koše. Vybírejte proto mezi extra pevnými sáčky do koše, LDPE pytli na odpad nebo pytli na suť a stavební odpad.


Odorsorb-pohlcovac_pachu_vune_simplehumanKoš, který voní

Jak se zbavit nelibé vůně koše, aniž byste ho museli předčasně vynášet? Sáčky do koše s vůní nebo speciální vůně do koše neutralizují pohlcují nepříjemné pachy, a tak prostoru přinášejí svěžest, i když je koš zrovna plný.


Potřebujete s výběrem sáčku do koše pomoct? Zavolejte nám na infolinku +420 773 111 269 mezi 8-16 hodinou, nebo nám napište na e-mail nebo chat.

Rádi vám poradíme!

Affiliate program

Telefonické objednávky: +420 773 111 269 Telefonické objednávky:
+420 773 111 269
Infolinka: +420 777 864 634 Infolinka:
+420 777 864 634
Kontaktujte nás e-mailem: obchod@dokose.cz Kontaktujte nás e-mailem:
obchod@dokose.cz

© Copyright 2004-2022 Dokose.cz | webdesign 2bcreative.cz
NIKARO, s.r.o. - Dokoše.cz, Veselka 48, 259 01 Olbramovice - Votice, ČESKÁ REPUBLIKA

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.